Record de vaccinări la Iași: PESTE 12.000 DE DOZE ANTI-COVID-19 AU FOST ADMINISTRATE ÎN WEEKEND

La Iași au fost administrate peste 12.000 de doze anti-COVID-19, pe parcursul weekend-ului care a trecut, fapt care nu a mai fost întâlnit din primăvară.
Potrivit datelor transmise de Direcţia de Sănătate Publică, sâmbătă au fost vaccinate 5.591 de persoane cu vaccinurile care necesită mai mult de o doză, după cum urmează: 3.682 de persoane au primit doza I, 517 au făcut rapelul, şi cu doza a III-a s-au vaccinat 1.392 de persoane.
De asemenea, au fost administrate 1.433 de doze din vaccinul Johnson & Johnson, în doză unică. Duminică au fost vaccinate 4.109 de persoane cu seruri ARN mesager: 2.891 au primit doza I, 381 doza II şi 837 doza III. În paralel, cu serul Johnson & Johnson s-au vaccinat alte 1.069 de persoane.
Restricțiile decise în CNSU pentru 30 de zile: CERTIFICATUL VERDE TOT MAI NECESAR
Pe InfoMoldova.Ro poți publica comunicate de presă, articole și advertoriale cu un link direct către compania ta, astfel poți informa urmăritorii și viitorii clienți despre tot ce este nou în afacere sau în cadrul organizației pe care o reprezentați.
Contactați-ne: infodinmoldova@gmail.com





