Proteste în țară împotriva noilor restricţii anti-COVID
În mai multe oraşe din ţară oamenii au ieşit luni după-amiază în stradă pentru a-şi arăta nemulţumirea faţă de restricţiile anti-COVID impuse de autorităţi. Manifestanţii scandează lozinci antiguvernamentale şi cer demisii. Acestor proteste li s-au alăturat şi reprezentanţii AUR, care critică măsurile luate de autorităţi în contextul pandemiei şi cer ridicarea „de urgenţă” a restricţiilor anti-COVID. Protestele sunt în desfăşurare. Situația pe orașe: CONSTANŢA Sute de protestatari nemulţumiţi de măsurile restrictive dispuse de autorităţi pentru prevenirea răspândirii noului coronavirus mărşăluiesc, luni seara, pentru a doua zi consecutiv, pe străzile municipiului Constanţa. Aproape toţi protestatarii sunt tineri şi cei mai mulţi … Continuă lectura Proteste în țară împotriva noilor restricţii anti-COVID
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba