Trei spitale din Iași au fost prinse într-un proiect de securitate cibernetică din Europa. Exercițiul din Grecia cuprinde toate statele din Uniunea Europeană și zeci de spitale de pe tot continentul. Spitalul Clinic de Urgență ”Sfântul Spiridon”, Spitalul Clinic de Neurochirurgie ”Prof.Dr.Nicolae Oblu” și Institutul de Cardiologie ”Prof.Dr.George.I.M. Georgescu” din Iași au fost prinse într-un proiect european privind securitatea cibernetică. Exerciţiul de securitate cibernetică Cyber Europe 2022 s-a desfășurat în perioada 8-9 iunie 2022 și a fost organizat de Agenția Uniunii Europene pentru Securitate Cibernetică (ENISA), în scopul testării răspunsului la atacurile asupra infrastructurilor și serviciilor de sănătate ale UE. … Continuă lectura Trei spitale din Iași, prinse într-un proiect de securitate cibernetică din Europa! Exercițiu major cu statele UE
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba